Miejsce na przyjęcia weselne z bogatą historią

O nas 01 (szerokość: 300 / wysokość: 243)Zanim w Pałacyku zostało zorganizowane pierwsze wesele, miejsce to było własnością Rothera, właściciela cegielni. Willa budowana w latach 1905-1908, została sprzedana przez właściciela kilkanaście lat później ze względu na kryzys i trafiła w ręce chojnowskich wolnomularzy. Kolejne lata to przebudowy na potrzeby loży masońskiej, której siedzibą był w okresie międzywojennym do czasu przejęcia władzy przez nazistów.


O nas 02 (szerokość: 300 / wysokość: 243)


W mniej burzliwym okresie powojennym budynek ulegał stopniowej dewastacji do początku lat 70., kiedy to Felicjan Gawin, ówczesny dyrektor Fabryki Maszyn Rolniczych „Agromet-Dolzamet" wyremontował willę i zaadaptował ją na potrzeby Zakładowego Domu Kultury. Do lat 90. odbywały się tu imprezy zakładowe i okolicznościowe oraz dyskoteki, a swoje miejsce miały także koła zainteresowań, biblioteka zakładowa, kuchnia i stołówka. Pałacyk Chojnów może się zatem szczycić ponad stuletnią historią, która pierwotnie nie była związana z organizacją wesel.Od lat w czołówce lokali weselnych

O nas 03 (szerokość: 300 / wysokość: 243)
Funkcjonowanie Pałacyku w jego obecnej formie to także pokaźna już historia. Wykupiony w 1996 roku przez prywatnych właścicieli przeszedł gruntowny remont zyskując nowy dach, elewację, oraz wystrój wnętrz w iście pałacowym stylu.

O nas 04 (szerokość: 300 / wysokość: 243)

Funkcjonalność i estetyka Pałacyku, a także otoczenia to konsekwencja prac restauracyjnych i inwestycji w przywrócenie obiektowi dawnej świetności. Dzięki pasji obecnych właścicieli Pałacyk stanowi godne uwagi miejsce na polskiej mapie unikalnych lokali weselnych.Zorganizujemy Państwu przyjęcie, które pozwoli cieszyć się beztroską chwil.

COPYRIGHT 2020 PAŁACYK. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administracja strony