O pałacyku

Miejsce na przyjęcia weselne z bogatą historią

Zanim w Pałacyku zostało zorganizowane pierwsze wesele, miejsce to było własnością Rothera, właściciela cegielni. Willa budowana w latach 1905-1908, została sprzedana przez właściciela kilkanaście lat później ze względu na kryzys i trafiła w ręce chojnowskich wolnomularzy. Kolejne lata to przebudowy na potrzeby loży masońskiej, której siedzibą był w okresie międzywojennym do czasu przejęcia władzy przez nazistów.

W mniej burzliwym okresie powojennym budynek ulegał stopniowej dewastacji do początku lat 70., kiedy to Felicjan Gawin, ówczesny dyrektor Fabryki Maszyn Rolniczych „Agromet-Dolzamet” wyremontował willę i zaadaptował ją na potrzeby Zakładowego Domu Kultury. Do lat 90. odbywały się tu imprezy zakładowe i okolicznościowe oraz dyskoteki, a swoje miejsce miały także koła zainteresowań, biblioteka zakładowa, kuchnia i stołówka. Pałacyk Chojnów może się zatem szczycić ponad stuletnią historią, która pierwotnie nie była związana z organizacją wesel.

Od lat w czołówce lokali weselnych

Funkcjonowanie Pałacyku w jego obecnej formie to także pokaźna już historia. Wykupiony w 1996 roku przez prywatnych właścicieli przeszedł gruntowny remont zyskując nowy dach, elewację, oraz wystrój wnętrz w iście pałacowym stylu.

Funkcjonalność i estetyka Pałacyku, a także otoczenia to konsekwencja prac restauracyjnych i inwestycji w przywrócenie obiektowi dawnej świetności. Dzięki pasji obecnych właścicieli Pałacyk stanowi godne uwagi miejsce na polskiej mapie unikalnych lokali weselnych.